Publikované:
🛰️ Viete si predstaviť satelit, ktorý sa zmestí do plechovky 🥫? To je výzva, s ktorou pracujú stredoškoláci v súťaži CANSAT v spolupráci s Innovlab – Startup Center Kosice. Predstavujeme vám prvý súťažný tím „Resistors rebels“ zo Spojenej školy, Ľ. Podjavorinskej 22 v Prešove.
👨‍💻Tímlídrom je Marián Haborák, ktorého vášňou je elektronika. Zodpovedá za návrh a prevedenie hardvéru.
🧑‍💻Samuel Ševčík pripravuje spracovanie softvéru pre satelit a pozemnú stanicu.
💻Ondrej Janič navrhuje 3D model. Pripravuje konštrukciu vonkajšieho krytu satelitu, ale aj vnútorné uchytenie hardvérového vybavenia.
💁Fabián Želizňák zabezpečuje následné spracovanie dát pre pozemnú stanicu. Zároveň bude pracovať na konštrukcii padáku a fyzikálnych výpočtov.
🤝Tím veľmi dobre podporil mentor Tibor Radačovský, ktorý nám priniesol nový vietor do plachiet. Odborný dohľad nad študentami bude mať pedagóg Pavol Pavlanin.
Ako sa chlapcom z Prešova darí? Na 3D tlačiarni vytvorili prvý prototyp puzdra🥫. Pripravenú majú elektroniku s dvoma komunikačnými jednotkami s ESP32 a algoritmus pre spracovanie prijatých dát. ✊Držíme palce „Resistor rebels“ a tešíme sa na výsledok.