Naša škola podporuje participáciu žiakov a rozvoj demokratickej kultúry, preto bola vybraná a pozvaná Odborom školstva PSK na školenie koordinátorov k participatívnym rozpočtom na stredných školách. Školenie prebehlo v spolupráci s projektom ASIE, ktorý sa venuje mapovaniu inovačného potenciálu SŠ v Prešovskom kraji. 🚀
Programom nás sprevádzali odborníci z Úradu splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti, NIVAM Košického kraja a zástupcovia projektu ASIE. Zazneli témy:
- participatívne rozpočty na školách + diskusia 🏫
- prezentácia aplikácie pre participatívne rozpočty 📱
- príklady dobrej praxe zo strednej školy 💬
- mapovanie inovačného potenciálu škôl formou dotazníka 📊
Po obede nasledovali praktické aktivity vrátane interaktívnej hry Nie je mesto ako mesto, ktorú si zahráme aj na triednických hodinách 🎲.
Do aktivít sa zapojili aj naši žiaci Adam Ivančák (2.B) a Samuel Simko (3.F), ktorí budú súčasťou ďalších participatívnych krokov na našej škole. 💪🗳️