Publikované:
12. 4. 2024 sa na našej škole konala súťaž v 3D modelovaní v Solid Edge. Súťažné úlohy sa zameriavali na modelovanie hranatej, rotačnej súčiastky a piesta v programe Solid Edge. Súťažiaci mali na vypracovanie úlohy 120 minút, v rámci ktorých museli demonštrovať nielen svoju kreativitu, ale aj schopnosť pracovať pod tlakom času. Do súťaže sa zapojilo 14 žiakov 4. ročníka a 5 žiakov 2. a 3. ročníka. Ich práce boli hodnotené podľa prísnych kritérií zameraných na presnosť, efektívnosť modelovania a dodržanie časového limitu.
Víťazi jednotlivých kategórií:
Kategória A
1. miesto: Erik Hropko IV. C MN
2. miesto: Samuel Šofranko IV.E POZSaZ
3. miesto: Matej Poráč IV.B MM
Kategória B
1. miesto: Lukas Blahut III. C POZSaZ
2. miesto: Samuel Telepák II. C POZSaZ
3. miesto: Maroš Baran II.C POZSaZ
Chceli by sme vyjadriť úprimnú vďaku spoločnosti GOHR, s. r. o. – náš partner v duálnom vzdelávaní – ktorá sa stala generálnym partnerom súťaže. Ich podpora a ceny pre víťazov dodali súťaži profesionálnu úroveň a pomohli motivovať našich žiakov k vynikajúcim výkonom.
Víťaz súťaže kategórie A Erik Hropko sa môže tešiť na stáž na konštrukčnom oddelení spoločnosti GOHR, s. r. o.
Celému tímu súťažiacich ďakujeme za ich účasť a odvedenú prácu. Blahoželáme víťazom a tešíme sa na ďalšie podujatia, kde naši žiaci budú mať možnosť predstaviť svoje schopnosti a zručnosti.